Gminne spotkanie opłatkowe Strażaków w Ostrówku

0

 

Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kadzidłowej mieli przyjemność występować przed strażakami z Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Grabów na corocznym spotkaniu opłatkowym. W tym roku gospodarzami byli druhowie z Ostrówka, u których odbyła się uroczystość.

Jasełka wprowadziły gości w świąteczny nastrój i swoją treścią przypomniały historię narodzenia Jezusa Chrystusa. Ze względu na dzisiejsze święto – Objawienia Pańskiego w jasełkach nie mogło zabraknąć trzech króli, którzy przybyli z dalekich krain do nowonarodzonego Dzieciątka, by złożyć Mu cenne dary. W inscenizacji wystąpili także aniołowie, pastuszkowie, staruszka, mała dziewczynka i… rozbójnik, który po doświadczeniu cudu narodzin Jezusa Chrystusa postanowił zmienić swoje dotychczasowe życie na lepsze. Podczas występów śpiewano kolędy i pastorałki. Nawet chwilowa awaria prądu nie przerwała występów.

Pomimo, że uczniowie dosyć często występują w szkole, to jednak dało się zauważyć, że tak ogromna publiczność, jaką stanowili strażacy, nieco ich onieśmieliła. Jednak brawa dla aktorów świadczyły o tym, że występ dzieci podobał się oglądającym.

 

Tekst: Monika Malanowicz
Foto: Monika Malanowicz, Jerzy Matusiak i Tomasz Nowacki

 

Udostępnij

O autorze

Zostaw odpowiedź